Rolety rzymskie

Wybór odpowiedniej osłony na nasze okna nie jest zadaniem łatwym. Z pośród bardzo wielu dostępnych rozwiązań należy wybrać takie, które będzie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb. Z jednej strony propozycją mogą być skutecznie zatrzymujące promienie słoneczne klasyczne rolety materiałowe. Z drugiej zdecydowanie bardziej eleganckie, nadające wnętrzu charakter zasłony. Rozwiązaniem, które łączy w sobie funkcjonalność rolet wewnętrznych a jednocześnie wspaniale zdobi okno sprawiając, że staje się ważnym elementem wystroju wnętrza są rolety rzymskie. Co sprawia, że zasłony rzymskie zyskują coraz większe uznanie w oczach klientów? Co wyróżnia je z pośród innych osłon okiennych? Warto przybliżyć atuty tego rozwiązania.

Prostota i elegancja

Rolety rzymskie idealnie wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Dzięki swojej prostocie, zachwycają elegancją i nowoczesnością. Są niezwykle uniwersalne – szeroki wybór dostępnych tkanin sprawia, że łatwo dopasujemy je do indywidualnych wymagań. Z powodzeniem sprawdzą się w kuchni, salonie, sypialni, łazience jak również w gabinecie czy biurze. Doskonale komponują się z powszechnie stosowanymi zasłonami i plisami.

Jakie tkaniny na rolety rzymskie?

Niekwestionowaną przewagą rolet rzymskich nad innymi podobnymi systemami zaciemnień jest bardzo szeroka gama tkanin, z których można je wykonać. Rolety mogą być przygotowane z tkanin różniących się między sobą grubością, fakturą no i oczywiście kolorystyką. Mnogość dostępnych wariantów sprawia, że możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone. Z łatwością dopasujemy odpowiednią tkaninę do charakteru wnętrza. Salony w stylu klasycznym preferują grube, stylowe tkaniny wysokiej jakości. Rolety rzymskie wykonane z lekkich, zwiewnych tkanin zarezerwowane są zwykle do przestrzeni minimalistycznych.

Kolekcja tkanin

Tkaniny

Funkcjonalność

Wielką zaletą rolet rzymskich jest ich funkcjonalność. Specjalny mechanizm umożliwia podciąganie tkaniny do góry dzięki czemu roleta formuje się w estetyczne fałdki. Doskonale sprawdza się jako regulator światła w pomieszczeniu. Kaseta z mechanizmem jest łatwa w montażu dzięki praktycznym uchwytom. Z uwagi na fakt, że jest dość masywna, optymalnym rozwiązaniem będzie montaż w ścianę lub sufit.

Jak regulować ilość światła w pomieszczeniu?

Ilość światła słonecznego, która dociera do pomieszczenia uzależniona jest zarówno od ilości znajdujących się tutaj okien jak również od rodzaju zamontowanych osłon okiennych. Przy wybieraniu rodzaju rolet lub żaluzji, należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość okien oraz możliwość ich otwierania. Należy uwzględnić kierunki świata, na jakie wychodzą nasze okna – im więcej światła słonecznego w pomieszczeniu w ciągu dnia, tym grubsza powinna być tkanina na osłonę okna.

Roleta rzymska świetnie sprawdzi się jako regulator światła zewnętrznego w pomieszczeniu. Funkcjonalny mechanizm zwijający, pozwala na wygodne dawkowanie promieni słonecznych, stanowiąc jednocześnie główny element dekoracyjny we wnętrzu.

Jak zmierzyć okno pod roletę rzymską?

J

Roleta rzymska to estetyczna i niezwykle funkcjonalna osłona okna. Prawidłowe zmierzenie wymiarów rolety rzymskiej sprawi, że okno będzie w pełni osłonięte i skutecznie ochroni wnętrze przed nasłonecznieniem. Posiadająca rewelacyjne możliwości aranżacyjne nie tylko łączy w sobie najlepsze cechy klasycznej rolety (mini lub dzień – noc) ale jest kapitalną alternatywą dla wszystkich typów zwijanych osłon okiennych. Kasety rolet rzymskich są trwałe, posiadają elementy, które w razie awarii można łatwo wymienić, a dzięki swojej konstrukcji działają bezawaryjnie przez długie lata.

Jak zmierzyć okno pod rolety montowane w ścianę lub sufit?

Instrukcja pomiaru rolety rzymskiej montowanej nad wnęką okna (w suficie lub na ścianie).

Szerokość rolety rzymskiej

  1. zmierz szerokość wnęki okiennej – od lewej krawędzi wnęki do prawej

  2. dodaj do tej wartości od 5cm do 10 cm z każdej strony – taki pomiar sprawi, że roleta rzymska będzie wymierzona we właściwy sposób ( chodzi o to aby roleta całkowicie zakryła wnękę okienną)

Wysokość rolety rzymskiej

  1. zmierz wysokość wnęki okiennej (od górnej krawędzi wnęki do parapetu lub podłogi)

  2. koniecznie dodaj od 20 cm do 35 cm – to niezbędny zapas, który zagwarantuje swobodne otwieranie okna, gdy roleta będzie podniesiona.

  3. Dodaj wysokość wnęki okiennej + niezbędny zapas od 20 cm do 35 cm. Po zsumowaniu wynik będzie wysokością rolety rzymskiej

Roleta rzymska posiada uchwyty, które można zamocować wkrętami do ściany lub sufitu.

jak zmierzyć okno pod roletę rzymską