Zasłony

Dobrze zaprojektowane wnętrze to przestrzeń nie tylko ładna dla oka ale również wygodna i funkcjonalna dla domowników. Poszczególne elementy wystroju powinny ze sobą współgrać tworząc spójną kompozycję. Obok modnych mebli oraz klimatycznego oświetlenia, odpowiednio zaaranżowana dekoracja okna, jest jednym z najbardziej istotynych elementów wystroju wnętrza.

Zasłony z wszytą taśmą marszczącą

Będące źródłem światła okno, zwraca naszą uwagę w szczególny sposób. Jako regulator ilości światła w pomieszczeniu świetnie sprawdzają się zasłony. Łączą w sobie nieograniczone możliwości aranżacyjne (bez trudu dobierzemy odpowiednie do panującego w pomieszczeniu stylu) z doskonałą funkcjonalnością (można je swobodnie przesuwać na boki).

Zasłony nie tylko pomagają w sterowaniu nasłonecznieniem w pomieszczeniu ale równocześnie są niezastąpioną dekoracją każdego wnętrza. To właśnie poprzez użycie odpowiedniej taśmy marszczącej możemy w łatwy sposób osiągnąć efekt idealnie układającej się tkaniny.

Taśma wszyta w zasłonę usztywnia ją w górnej części. Pomaga zarówno w tworzeniu się regularnych, równych fałd jak również ułatwia zawieszenie zasłony na karniszu. Możemy to zrobić zarówno wykorzystując klasyczne żabki lub za pomocą agrafek (w taśmie są „kieszonki”, w które należy je wpiąć). Warto wspomnieć, że producenci wprowadzili do oferty taśmy umożliwiające zawieszenie na drążku karnisza bez żabek.

Wybór dostępnych taśm marszczących jest niezwykle szeroki. Różnią się między sobą min. materiałem z jakiego są wykonane (bawełniane i żyłkowe), szerokością oraz sposobem modelujący. Dedykowane do tkanin zasłonowych są szczególnie taśmy o szerokości od 5cm do 12cm (naprzemiennie układający „smok”, równomiernie marszczący „ołówek”).

Zasłony na przelotkach

Łatwe w zawieszeniu i niezwykle praktyczne – to podstawowe atuty zasłon z przelotkami. Umocowanena stałe” w górnej części tkaniny (podklejonej taśmą usztywniającą) specjalne, ozdobne krążki, umożliwiają łatwe nałożenie na drążek karnisza. Zasłona układa się tworząc równomierne, głębokie fałdy.

W zależności od wystroju wnętrza, od jego charakteru, zasłony na przelotkach mogą być uszyte z różnego rodzaju tkanin. To uniwersalne rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy grubych tkaninach zaciemniających jak również znacznie delikatniejszych, subtelnych podkładach dekoracyjnych.

System Wave – sposób na piękne fałdy

Proste, eleganckie, zachwycające regularnymi fałdami – tak w skrócie możemy opisać zasłony, przygotowane w System Wave. Zasłony zdobywające coraz szerszą grupę zwolenników świetnie wpisują się w najnowsze trendy dekoracji wnętrz.