Firany

Dobrze zaprojektowane wnętrze to spójna kompozycja łącząca ze sobą poszczególne elementy w odpowiedni sposób. Obok mebli, lamp oraz luster szczególny wpływ na odbiór wnętrza mają tekstylia oraz aranżacje okienne. Firanki bezpośrednio oddziałują na charakter pomieszczenia a odpowiednio ozdobione okno sprawia, że wnętrze jest bardziej urokliwe i przytulne.

firana-na-przelotkach12

Firanki na przelotkach

 

Firanki uszyte na przelotkach to jedna z ulubionych propozycji dekoratorów wnętrz. Doskonale wpisują się w trend dużych okien, stając się kluczowym elementem kompozycji. Firanki uszyte na ozdobnych przelotkach to świetna propozycja dla osób ceniących sobie zarówno nienaganną estetykę ale również czas. Największymi zaletami są tutaj prosty montaż (przelotki wystarczy wsunąć na karnisz) oraz gwarancja równomiernego marszczenia tkaniny. Warto wspomnieć, że firany uszyte na przelotkach to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Kółka umożliwiają swobodne przesuwanie firanki na karniszu. Po zasłonięciu okna z łatwością uzyskamy wspaniały efekt równych, głębokich fałd.


Dekoracja przygotowana na przelotkach ułoży się idealnie, kiedy zastosujemy proporcję 2,5:1. W sytuacji gdy firanka będzie gładka i wyjątkowo delikatna warto zastosować bardziej gęste marszczenie 3:1.

Przykład: jeśli karnisz ma szerokość 200cm, to potrzebujemy 500cm firanki (200 x 2,5 = 500cm) Jak zmierzyć karnisz

Dekoringi wykonane są z tworzywa sztucznego – tylko takie nie zardzewieją i nie zniszczą firanki. Średnica wewnętrzna 35,5 mm – zamocowane w tkaninie na stałe co 15-18 mm. Dekoracyjne kółka dostępne są kolorach: złoty, złoto antyk, chrom, platyna, chrom mat, czarny, biały, transparentny.


Firanki uszyte na taśmie


Marszczone firanki to tradycyjna, niezastąpiona dekoracja okienna. Możemy wybierać z pośród niezliczonych kolekcji ponieważ oferta tkanin różniących się miedzy sobą grubością, fakturą oraz zdobieniem jest bardzo szeroka. Bez trudu dopasujemy firankę do stylu panującego we wnętrzu. Bogato haftowane, wyraziste wzory doskonale pasują do obfitującego w dodatki stylowego wnętrza. Pomieszczenia zaaranżowane nowocześnie, gdzie przestrzeń pozbawiona jest zbędnych elementów, wymagają zwiewnych, gładkich tkanin o naturalnej strukturze lub delikatnych firan haftowanych. Osiągnięcie odpowiedniego efektu na oknie możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiedniej taśmy marszczącej. Taśma nie tylko ułatwia wieszanie firan ale również sprawia, że fałdki układają się regularnie i równomiernie.


Jak marszczyć firanki?


Sposobem na to aby firanka ładnie się układała jest odpowiednie jej marszczenie. Standardowa, powszechnie stosowana proporcja to 2:1. Należy zaznaczyć, że przy gładkich, delikatnych firankach wskazane jest bardziej gęste marszczenie. Zalecana proporcja to 2,5:1 lub 3:1.

Przykład: jeśli karnisz ma szerokość 200cm, to potrzebujemy 400cm firanki (200 x 2 = 400cm) Jak zmierzyć karnisz