Zasłona flex

Planowanie wystroju wnętrza to proces złożony, który wymaga licznych przemyśleń. Odpowiednie dopasowanie się do możliwości przestrzennych pomieszczenia oraz określenie jego późniejszej funkcji, to tylko jedne z wielu zadań jakie przed nami stoją. Z uwagi na to, że salon i sypialnia to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia w całym domu, nasze wysiłki odnośnie odpowiedniego ich zagospodarowania, powinny być szczególne.

Elementem, który w znaczącym stopniu wpływa na odbiór wizualny wspomnianych pokoi jest okno. Dlaczego powinniśmy zadbać o dekoracje okienne? W jaki sposób odpowiednio je aranżować? Dlaczego zasłony na fleksach zyskują coraz większą popularność? Odpowiedzi na te pytania wraz z cennymi wskazówkami przedstawiamy poniżej.

Z artykułu dowiesz się:
⦁ co to są haczyki typu Microflex® i gdzie je stosować
⦁ jakie karnisze sprawdzą się najlepiej pod ten system
⦁ jakie tkaniny wybrać oraz jak dokonywać właściwego pomiaru pod ten system

Haczyki fleksy - funkcjonalność i oszczędność czasu

Haczyki fleksy to plastikowe uchwyty wszywane na górze tkaniny. To praktyczne rozwiązanie, umożliwia regulowanie długości zasłony lub firany. Bez trudu zniwelujemy wszelkie nierówności aż do 6cm. Cieszące się niezwykłą popularnością w Belgii i Holandii, dekoracje szyte na haczykach, znalazły powszechne zastosowanie nie tylko w hotelach i restauracjach ale również w prywatnych mieszkaniach.

Szyte na miarę fleksy zasłony zyskują coraz większe uznanie w opinii klientów ponieważ przygotowane w taki sposób, który jest gwarancją równych, podwójnych fałd bez potrzeby ręcznego upinania zakładek. Haczyki wszywa się w materiał na stałe w równych odstępach. Takie odwzorowanie sprawia, że fałdy które się tworzą po zawieszeniu na karniszu są bardzo regularne i wyjątkowo dobrze się układają.

Najlepsze sposoby na zamontowanie flexów

System zawieszania firan i zasłon oparty o haczyki Microflex® to rozwiązanie wychodzące naprzeciw najnowszym trendom dekoracji wnętrz. Aby uzyskać najlepszy efekt zasłony, przy zachowaniu pełnej swobody podczas jej przesuwania na boki, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich karniszy.

 

Pierwszym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się przy fleksach jest szyna typu KS. Nie tylko bez trudu można ją zamontować w ścianę lub sufit ale również nasza dekoracja będzie estetycznie zawieszona. Profil ma nieduże rozmiary co sprawia, że jest mało widoczny a jednocześnie świetnie sprawdza się podczas montażu w miejscach trudno dostępnych (np. zabudowy czy skosy).

Szyna KS system posiada wiele zalet:

  • jest prosta i szybka w montażu dzięki bardzo wygodnym uchwytom Smart Klick

  • doskonale sprawdza się na nietypowych oknach trójkątnych oraz skosach

  • można ją giąć – idealne rozwiązanie na wykusz lub narożnik

  • występuje w kilku kolorach

  • suwaki są trwałe i dobrze przemieszczają się w szynie

Alternatywnym rozwiązaniem, które z powodzeniem możemy użyć do zawieszenia zasłon na flexach jest system karniszy Top Line i Square Line. Przekonuje nie tylko klasycznym designem ale przede wszystkim jest dobrze przemyślane a co za tym idzie w pełni funkcjonalne. Elementy zostały zaprojektowane tak aby karnisz był w kompatybilny z innymi systemami dekoracji okien. Co ważne profile można ze sobą z łączyć w miarę potrzeb. Producent oferuje kilka wersji kolorystycznych. Do wyboru mamy stal przecieraną, czerń połysk i mat oraz biel połysk i mat.

Tkaniny na zasłony flex

Jakie tkaniny dobrze sprawdzą się w systemie Microflex®?

Wybór tkaniny, z której zostanie wykonana dekoracja na haczyki flexy nie przyspoży większych problemów. System cechuje się sporą elastycznością, dlatego możemy zastosować go zarówno do delikatnych, zwiewnych firanek jak również do grubych tkanin zasłonowych (np. zasłony z weluru ). Najlepiej aby tkanina była odpowiednio „miękka” i „lejąca”. Dobrą propozycją będzie velvet oraz zaciemniający blackout.
Bardzo ważne aby dobrze zmierzyć długość zasłony. Jest to długość od górnej części karnisza do punktu, w którym powinna się kończyć (np. 3cm nad podłogą). Najczęściej stosowane marszczenie to proporcja 2:1 (stosunek ilości tkaniny do szerkości karnisza).

Podsumowanie

Warto rozważyć zasłony bądź firany na flexach ponieważ:
⦁ Jest to rozwiązanie funkcjonalne i łatwe w montażu (haczyki w bardzo wygodny sposób można zakładać i zdejmować z karnisza)
⦁ znacząco oszczędzamy czas – zaszyte zakładki
⦁ swobodnie możemy przesuwać zasłony bez utraty efektu równych fałd

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *